ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5246615
*
nr 524 6615
Spegel
Förgylld, (Renoverad), höjd: 105 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 22:17:46
1
1.600 kr
12/5 11:13:41
2
2.000 kr
12/5 11:16:07
1
2.000 kr
12/5 11:17:02
1
2.500 kr
12/5 14:04:07
3
2.500 kr
12/5 15:41:32
4
3.100 kr
12/5 15:47:45
1
3.000 kr
12/5 15:50:05
1
ledande budet*
12/5 15:52:02
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene renoverad spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 524 6615
Spegel
Förgylld, (Renoverad), höjd: 105 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/5 22:17:46 | 1 | 1.600 kr |
| 12/5 11:13:41 | 2 | 2.000 kr |
| 12/5 11:16:07 | 1 | 2.000 kr |
| 12/5 11:17:02 | 1 | 2.500 kr |
| 12/5 14:04:07 | 3 | 2.500 kr |
| 12/5 15:41:32 | 4 | 3.100 kr |
| 12/5 15:47:45 | 1 | 3.000 kr |
| 12/5 15:50:05 | 1 | ledande budet* |
| 12/5 15:52:02 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene renoverad spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:23



